Hozzászólás: Vissza a vallásháborúk korába? http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229558 Sun, 07 May 2017 21:57:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229558 Almási Alma
2017 május 7
4:30 de.

Szerintem csak akkor van értelme a művészetnek, ha közösségi cselekmény.

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229510 Sun, 07 May 2017 08:31:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229510 kedves Figyelő! Ne is hagyd, hogy a valódi véleményedet befolyásoljuk!

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229509 Sun, 07 May 2017 08:30:15 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229509 @lámpa
Tudod, az már régen rossz a művészetnek, ha célzatosan valakinek készíti a művet… Sajátmagának alkosson!

]]>
Szerző: Nagy Gyula http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229493 Sun, 07 May 2017 05:38:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229493

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229489 Sat, 06 May 2017 22:50:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229489 Almási Alma
2017 május 6
1:01 du.

Tudod, vannak olyanok, akik a nagyközönségnek készítik a műveiket, de közben mégis magas művészetet hoznak létre!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229488 Sat, 06 May 2017 22:48:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229488 Figyelő
2017 május 6
11:46 de.

Itt van egy érdekes cikk a Zeneakadémia vezetőjével. A Városligetről is beszél, de nem a fakivágások kapcsán.

http://www.origo.hu/kultura/20170505-batta.html

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229476 Sat, 06 May 2017 20:53:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229476 Alma, egyik sem vagyok.
De lehet azért véleményem mindenről!
Mondtam már máshol, a gúny nem hat rám egyáltalán, sőt!

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229452 Sat, 06 May 2017 17:01:24 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229452 Lám, lámpa nem csak történész, hanem esztéta is… 😀

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229443 Sat, 06 May 2017 15:46:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229443 hazai lámpa
2017 május 6
7:45 de.
Éppen erről van szó. A ronda festményeket, szobrokat, csak néhány bolond, modernizálónak tetszik, de nem azoknak igaziból, akik értenek is a művészethez.
Egyben biztos lehetsz, hogy ezek a művek, nem maradnak fenn az utókornak, mint Munkácsy , vagy más nagy művész alkotásai.-

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229421 Sat, 06 May 2017 11:45:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229421 Figyelő
2017 május 5
1:52 du.

Mondjuk a modern magas művészetet nem is érdekli a nagyközönség a 2 v.háború óta, hanem egy szűk értelmiség kiváltsága.
Már ha valaki kiváltságnak érzi, hogy a ronda szobrokat és festményeket csodálhatja, ahol van néhány kriksz-kraksz, meg aranyba foglalt kaka, ez utóbbi szó szerint. Az építészetben meg minden új üvegpalotára rámondják, hogy milyen egyedi ötlet, pl. kavics alakja van, aztán ugyanúgy néz ki mindegyik.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229419 Sat, 06 May 2017 11:35:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229419 Figyelő
2017 május 5
1:48 du.

Egyik nagymamámnak hét testvére volt, ők a húgával ketten az első világháború után születtek. Azt mesélte, hogy soha nem érezte, hogy sokan vannak, igaz 50 holdat bérelt a nagypapa. Több testvére a városba költözött a harmincas években, az egyik lány varrónő lett, a fiú meg talán hivatalsegéd, vagy ilyesmi.

A másik nagymamámnak három testvére volt, de igen sokat küzdöttek a megélhetésért, mert a család 5 holdon gazdálkodott. Ő és a kisebbik nővére kamaszkorúak voltak a 2. vháború alatt.

A szocializmusban a kettő lett az átlagos gyerekszám, manapság inkább a három.
Nyugaton a jóléti társadalom miatt lehet, hogy még a katolikusok is csak egy-két gyereket vállalnak. Mert ugye magasak az elvárások, nem járhat akármilyen cipőben, ruhában a gyerek, sok a különóra stb.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229392 Fri, 05 May 2017 17:52:00 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229392 Erről jut eszembe, hogy már régóta megfigyeltem, hogy a II. Világháború óta, NINCS világhírű zeneszerzője, írója, festője Európának. Nem érdekes?

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229391 Fri, 05 May 2017 17:48:36 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229391 Bendeguz79
2017 május 4
11:57 de.
Amit megcáfolt az nem egészen úgy van, ahogy írta. Én az általános európai kereszténységről írtam, ami valaha volt.
Én sehol nem említettem a szíriaiakat vagy a többi bevándorlót, csak a régi, európai értékeket.

]]>
Szerző: Nagy Gyula http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229327 Thu, 04 May 2017 16:54:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229327 Európa helyzetéről volt szó.
Arról az életfilozófiáról amelyet a judeokrisztianizmus tetejébe ültetett materializmus eredményezett.
Legutoljára megfejelve az USA típusú fogyasztóbirkásítással.

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/04/30/vissza-a-vallashaboruk-koraba-2/#comment-229325 Thu, 04 May 2017 15:57:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31241#comment-229325 FIGYELO

Allitasaban pedig teves, hogy a katolikusok nem novekednek szamaikban.
Az illegalisak 99%-a romai katolikusok. Minda Mexicoiak,meg a tobbi delrol be-szokok szmai. nem kevesebb mint 12 miiliok.

]]>