Hozzászólás: Patara csak egy van http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: Drizari http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229932 Sat, 13 May 2017 11:02:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229932 Olvastam, hogy 1543-ban került török kézre, és uralmuk alatt a város (Szekszárd) sokat szenvedett. Ma délelőtt “elugrottam” a belvárosába, a bencés apátságot alapító nevéről elnevezett térre, a Béla király térre. Kora reggel lévén könnyedén találtam parkolóhelyet, hanem a látvány ami fogadott … az első pillanatokban csak álltam egyik lábamról a másikra.

Aztán mégiscsak nekiindultam, átmentem a tér másik oldalára és visszanéztem. A látványtól annyira elszállt a kedvem, hogy mindössze ezt a fotót készítettem, majd visszaballagtam a kocsimhoz és amilyen gyorsan lehetett, elhagytam a várost:

http://img2.indafoto.hu/2/0/246818_3105cc6a5cc62d1254fb4121ca902100/25118510_3daf0c433a0824fc584eaa75a389fc67_xl.jpg

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229850 Thu, 11 May 2017 17:08:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229850 Bendeguz79
2017 május 8
8:54 du.

Apafi Mihálynak és Thökölynek Bécs ellen kellett vonulni, mikor a törökök ostromolták. Erdély vazallus állam volt, tulképp. a szultán ültette a trónjára János Zsigmondot, az első erdélyi uralkodót.

A szocializmus idején hallatlan népszerűsége volt az erdélyi fejedelmeknek, pl. a Hősök terén a Habsburg királyok szobrait akkor cserélték le az erdélyi protestáns fejedelmekre.

Manapság Bethlen rajta van a magyar 2000 forinton, mert nagyon tehetséges politikus volt, és talpra állította a hétéves háborúban kifosztott Erdélyt. A harmincéves háborúban a svédek és más protestánsok mellett harcolt igen sikeresen a Habsburgok (magyar király) ellen.

Erdélyben valóban volt belpolitikai függetlenség, míg az Oszmán Birodalomhoz csatolt Budán és Alföldön berendezkedtek a törökök. Voltak török földesurak (szpáhik), de a mezővárosok a szultán tulajdonába tartoztak.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229849 Thu, 11 May 2017 16:55:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229849 Bendeguz79
2017 május 8
9:00 du.

Az lehet a német zsoldos, az ún. Landsknecht.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229732 Wed, 10 May 2017 02:36:54 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229732

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229704 Tue, 09 May 2017 18:04:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229704 Érdekes,jó cikk!

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229648 Tue, 09 May 2017 01:00:09 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229648 Lampa;
Minek nevezne a jobb oldalon levo katonat a vas-sisakkal, s terdfolotti csizma lehajtva Az nem a “buggyos nadrag?

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229647 Tue, 09 May 2017 00:54:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229647 LAMPA soraira;

De ha oszinten megjegyezheto lenne, hogy csupan a Torok volt az egyedulli hodito es megszallo amely NEM kenyszeritette politikajat, hagyomanyait, nyelvet, vallasat, nemzeti szokasaikat a megszallott magyarokra.
S nem kenyszeritette hogy hadakat kuldjon harcolni a torok hadakkal mint csatlos.
Sot Erdely nemc sak hogy onallo nemzetkent letezett, de a torok uralom alatt elvezte “aranykorat”. Soha nem a magyar hatalom alatt az nem tortent.
Vajon miert? mit vel ?

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229646 Tue, 09 May 2017 00:47:23 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229646 DRAZIRI;
De vannak akik meg a Hanukkah-bokor disziteset is hagyomanykent elfogadtak es gyakoroljak.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229635 Mon, 08 May 2017 22:18:17 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229635 A kis csoportképen lévő jelmezek a következők lehetnek balról jobbra: török, magyar, török, török janicsár, német viselet.

Érdekes, hogy Magyarország ebben az időben a törökökhöz hasonlít divatban (kaftán szabású kabát), szinte nincs német viselet (buggyos térdnadrág).

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229600 Mon, 08 May 2017 17:29:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229600 Köszönjük szépen az érdekes beszámolót!
Milyen érdekes lehet ebben az eseményben részt venni és visszamenni a történelmi múltba!

]]>
Szerző: Drizari http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229587 Mon, 08 May 2017 14:29:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229587 Hagyományőrzők … mit lehet őrizni a hagyományon? A karácsonyfa állítása hagyomány éppúgy, mint a húsvéti locsolkodás, vagy a templomi esküvő.

A hagyományt nem őrizni kell, hanem megcselekedni.

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/08/patara-csak-egy-van/#comment-229585 Mon, 08 May 2017 14:22:02 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31326#comment-229585 Erdekes tortenelmi jelentes, s mindannyian tudjuk mar hogy mi is az a Ptara, meg ha Palara is lett volna.
S az elso politiaki menbtes cikk ami olvashato itten.
Koszonet a tortenet kozlojenek !

]]>