Hozzászólás: Egy kis mosoly http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/ Sun, 10 Sep 2017 01:11:56 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: tóth péter http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230362 Fri, 19 May 2017 01:53:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230362 Na ez a dicséret a miniszterelnökről csak arra jó,hogy a mögötte lévő ” demokratikus” erőt emelje rivalda fénybe : lám -lám Ilyenek a “demokratikus” liberálisok.

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230122 Tue, 16 May 2017 18:57:55 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230122 FIGYELO soraira;

Persze, mert Canada nem mint egy nemzet tartomanyakent volt, hanem egy magan vallalat tulajdona.
De a novekedo bevandorloknak persze lett hazafiias erzelmeik, s ahoz hasonloan cselekdtek. S ma mint barmi mas modern allamhatalom letezik.

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230120 Tue, 16 May 2017 18:53:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230120 Zsuzsa soraira;

Come on Zsazsa, that really was not called for, and you intentionally hit bellow the belt ;))
Just why?
Because I did dare to ask a question of how the Canadian parlamentary ssytem may work ?
Or it was just the wrong time ? I really wonder.

The one Zsazsa we all knew was indeed sweet, and for her every one was “Dahling”.
Just why did you pick me for an SOB ?

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230103 Tue, 16 May 2017 14:33:35 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230103 “ZSAZSA DAHLING nsoraira;
Koszi az oszinte valaszt.
Tehat On csupan a politikai labelek alapjan szavaz.”

latja ezert nem erdemes a maga fajta internet bohoccal szoba allni. egyszeruen nem kepes felfogni a valaszt es mindeg valami ektelen sablonos sloppy kovetkeztetesnel kot ki. maganak meg a forum neve is egy hugyos ketevesre utal. fetrengjen tovabb figyelovel es bodaval a jarokaban.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230100 Tue, 16 May 2017 14:08:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230100 Bocsi, párt.-akart lenni ez a hiba: pért.
Nincs a szavazóknak joga beleszólni az alkotmányba vagy a parlamenti törvényhozásban, csak a képviselőknek. A képviselőket viszont a nép válassza, helységek, kerületek szerint.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230099 Tue, 16 May 2017 14:03:25 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230099 A pért azt hiszem bárkit jelölhet, de mégis eddigi tapasztalatom, hogy rendszerint a párt elnöke jön be.
Én soha nem voltam Liberális érzelmű, talán ez természet dolga, valahogy a konzervatívokhoz húztam. Egyszer volt egy liberális elnök, akinek sokat köszönhet Kanada! Mikor 57 -be idejöttem, az országnak nem volt saját zászlója, vagy himnusza.Mind British volt. Mr. Pearson , liberális miniszterelnök hozta be a kanadai zászlót és a kanadai himnuszt is!

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230095 Tue, 16 May 2017 12:53:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230095 FIGYELO soraira;

Sorai szerint talan valtoztathatna nevet Figyelorol Insomanic-ra. Hm?

Persze Cnada a Parlamenti rendszert alkalmazza. A PM-nek a MP-nek is kell lenni.

De nincsen part amely tudna candidatust talalni aki nem csak part elnoke ?
A part-elnok egyenisege befolyasohatja a szvazokat, de lenyegeben az nem szamit mint egy candidatus. Csupan a “part”. Mert a partra szukseges szavazni, az egyenre nem leheto. Right ?
S azt hogyan teszik a kepviselok eseten ? Azt is csak a partra szavazni, aztan barkit jelolhet a part.
Nem lenne az u.n. ‘part-allam’?

Van “direct torvenyhozoi joguk” a szavazoknak ?
S az Alkotmany modositasaik eseten ?

Mind ez csupan informacio esete, nem vita kerdese !

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230094 Tue, 16 May 2017 12:43:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230094 ZSAZSA DAHLING nsoraira;
Koszi az oszinte valaszt.
Tehat On csupan a politikai labelek alapjan szavaz.

Kisse, mondhatnam remesen teved, abban hogy velemnyeben jelezte hogy nem lat szukseget egy jelen amerikai stylusu “u;tra conservative” kormanyra.

Sajnos a US tulsok evtizedeken at csupan a leg ultra-;iberalis internationalist osszeskuvok altal volt irantyitva, s pont azert a valasztok mullioinak eleguk lett , s remnykedve a valtozast igero egyenre szavaztak.

Sajnos nem igen latszik hogy remenyeik valora valthatna.
Tehat folytani fogjuk a csuszast a jol megkent lejton.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230086 Tue, 16 May 2017 05:22:44 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230086 Bendeguz79
2017 május 15

Igaza, van, néha pongyolán fejezem ki magam.Mindig sietek és kapkodok. Most is éjjel fél kettő van!
Utolsó kérdésére, a kanadaiak is pártra szavaznak, de sokszor a párt vezetője is számít. Mellesleg, Kanada történelmileg legtöbbször Liberális pártra szavazott, de fontos a párt vezető személyisége is.

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230082 Tue, 16 May 2017 02:36:07 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230082 Technikailag a partra szavazva valasztjuk meg a PM-et. Viszont attol fuggoen hogy a helyi jelolt milyen, az egyenre is szavazunk. Sokszor egy kivalo ellenzeki kepviselo tobbet tesz a valasztokorzetenek mint egy gyozelmes parthoz tartozo ugynevezett “backbancher” [hatul-ulo]. Alkalomadtan strategiailag arra a partra vagy jeloltre is szavazunk aki legsikeresebben kiutheti a nemkivant partot, kepviselot vagy akar a PM-et. Trudeaut peldaul a Harper ellenes hullam vitte gyozelemre ket eve. Tekintettel az USAbeli helyzetre, ami egyhamar nem fog megoldodni, a legkozelebbi valasztason en sem a partra fogok szavazni. Nagy disznosagot kell addig Trudeaunak elkovetni esetleg Mulcairt egy superhuman valaki kell hogy helyettesitse ahoz hogy ne a liberal jeloltre szavazzak. Kanadanak manapsag nincs szuksege egy amerikai stilusu ultrakonzervativ kormanyra.

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230075 Mon, 15 May 2017 20:33:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230075 Megaljuk egy percre. Kandaiak ebben segithetnek.

Kanadaiak nem az egyenre szavazznak, hanem egy partra a lehetok kozzul. Igaz ? Tehat a partot valasszak.
Pont ugy tortent Nmetorszagban 1932-ben ! Nem ?

(NO,NO nem rgalamskodjon azert!)

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230074 Mon, 15 May 2017 20:30:11 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230074 FIGYELO

Harper 10 evig volt hivatalban. Nem hatalmon.

]]>
Szerző: Bendeguz79 http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230073 Mon, 15 May 2017 20:27:39 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230073 FIGYELO soraira;

Ha leheto maganak barkit is “HULYE”-nek nevezni, az csupan azert mert annak van joga hulyenek lenni !

Nem az a valosag az emberi jogokra vonatkozoan ?

Szollas szabadsag jelenti hogy kifejezhet barmit is, barmi nepszerutlen is lenna az amit kifejez.

Azt megtagadni amit nemetorszag ma tett, az ugyan az amivel Hitler kezdte 1933-ban.
Ugy nemitotta el Hitler az ellenzek lehetoseget.
Oahjtana azt ma megismetelni ?

Emlekezne a Scoky es a National Szocialiata part setrere ?

]]>
Szerző: Zsuzsa http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230070 Mon, 15 May 2017 18:52:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230070 Figyelo, refuting an unrelated argument is a logical fallacy. I have nothing more to say to you.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/05/14/egy-kis-mosoly/#comment-230060 Mon, 15 May 2017 17:16:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31383#comment-230060 Zsuzsa, az még kimaradt, hogy Harper tíz évig volt hatalmon, tehát minimum két választást megnyert. Valószínű, ha diktatórikus lett volna, nem válasszák újra meg Kanadában.

]]>