Hozzászólás: Jogos önvédelem http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/ Sat, 09 Sep 2017 22:39:27 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237422 Fri, 11 Aug 2017 21:29:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237422 Alma, nem mondtam, hogy kiutálják. Azt írtam, hogy elkülönülés van. Nem a gyerekkori élményeidet kell nézni, hanem hogy pl. mennyi az iskolaelhagyó, pályaelhagyó.

]]>
Szerző: Orsós Elemér http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237414 Fri, 11 Aug 2017 20:18:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237414 hazai lámpa
2017 augusztus 8
7:59 de.

“Pl. mert adminisztrátornak ma csak a diplomásokat veszik föl, bár érettségi is elegendő lenne a munkához.”

Nos ennek az állításodnak pont az ellenkezőjéről tudok, mert a munkaadók attól rettegnek hogy, a diplomások majd különféle, törvénnyel biztosított bér- és nyelvpótlékokat fognak követelni, ezért inkább alulképzett érettségizetteket vesznek fel spórolásból.

]]>
Szerző: Almási Alma http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237286 Thu, 10 Aug 2017 15:42:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237286 “Augusztusban lett a sakál, esőt hozptt szeptember, és azt mondja, ilen vizet sose látott az ember.”

Osztálytársaim (1960 körül) negyede sem volt értelmiségi származású, de az osztályközösségből a legutolsó proliivadék se lett kiutálva, hanem éppen ellenkezőleg…

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237152 Tue, 08 Aug 2017 11:59:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237152 Belzebub
2017 augusztus 8
5:13 de.

Nemcsak a pénz, hanem a beilleszkedés is akadályozza a munkások gyerekeit. Egy értelmiségi körben nagyon nehezen fogadják be a külsősöket még gimnáziumban is, pláne egyetemen.

Illetve sokkal nagyobb előnyben van az, aki a szüleitől ezer tanácsot kap, vagy például a szülei tudnak latinul, angolul stb. Ezt tényleg csak a kis zsenik, kitűnő tanulók tudják megugorni. Ez szerintem Nyugaton még inkább így van. És így lehetett a Horthy-korban is.

2. Hiába végzi el valaki az egyetemet, ha diplomás munkanélküliség van. A Horthy-korban az volt. Manapság persze diplomával el lehet helyezkedni. Pl. mert adminisztrátornak ma csak a diplomásokat veszik föl, bár érettségi is elegendő lenne a munkához.

]]>
Szerző: Belzebub http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237144 Tue, 08 Aug 2017 09:13:57 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237144 Hazai Lámpa:
“Az 1920-as numerus clausus biztos nem érintette az én elődeimet, ugyanis hiába végezték el színjelessel a hat elemit, akkoriban paraszt származásúak nem tanulhattak tovább.”

Pontosbban, paraszti származásúak tovább tanulhattak volna, ha lett volna rá pénzük – de nem volt. A nincsteleneknek és a törpe- és kisbirtokosoknak egyáltalán nem, a kisebb középbirtokosok, ha talpon akartak maradni, jövedelmüknek a közvetlen megélhetésen felüli részét kénytelenek voltak a gazdálkodásba fektetni.
A nagygazdák legidősebb fiúgyermekei közül néhányan mezőgazdasági akadémiára mentek. A törpe- és kisbirtokosok, kisebb középbirtokosak legszerencsésebb tehetséges fiai egyházi ösztöndíjjal és kollégiummal néha
tovább tudtak tanulni, rendserint papnak, lelkésznek.

Az 1920-as évekről nincs kedvem adatokat keresgélni, de 1930 táján Földes Ferenc korabeli tanulmánya szerint a kisebb birtokú mezőgazdasági önálló foglalkozásúak és ipari fizikai munkások fiúgyermekeinek kb. 1/16-od annyi esélye volt egyetemre, akadémiára bejutni, mint a magasabb társadalmi helyzetből indulóknak.
Azt hiszem, ez nem volt sokkal jobb arány, mint ami a mai felsőoktatásban a fizikai munkás szülők gyermekei vonatkozásában rendszerváltást követően máig kialakult.

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237062 Mon, 07 Aug 2017 10:56:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237062 Belzebub, a zsidó nagytőkések tiltakoztak legjobban, hogy nehogy fasizmus legyen az országban. Megbuktatták Gömböst. Egyébként nagyon hazug ez a cikk TGM-től. Az úri középosztályra sok rosszat lehet mondani, de azt nem, hogy a népirtás eszméjét elfogadta. Nagy részüket nem érdekelte, hová kerülnek a zsidók, és nem is hittek a gázkamrák létezésében. Nekik az volt a fontos, hogy a vagyont kiigényelhessék, és beleüljenek a boltba, lakásba. Természetesen voltak kivételek mindkét irányban.

]]>
Szerző: Belzebub http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237031 Sun, 06 Aug 2017 17:23:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237031 tisztelthölgyeimésuraim:

Ezt a cikket szerintem Önnek is, Nyuszikának is érdemes elolvasniuk. Nem csupán azért ajánlom a figyelmükbe, mert – egyetlen, Magyarország jelenlegi vezetőire vonatkozó mondat kivételével – annyira egyetértek a tartalmával, hogy akár magam is írhattam volna.

http://magyarnarancs.hu/publicisztika/tamas-gaspar-miklos-emlekmu-kolozsvart-90530

]]>
Szerző: Orsós Elemér http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237015 Sun, 06 Aug 2017 13:50:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237015 “tisztelhölgyeimésuraim”
2017 augusztus 6
5:46 de.

“Egyébként Geyza, kommenttársunk itt valamelyik cikkhez kommentálja a fasizmus legfontosabb nélkülözhetetlen ismérveit. Annak Horthy rendszere tök,megfelelt.”

Na, ne izélj már! 🙂 Ha az állításod ex catedra igaz lenne, akkor nagyon sok olyan mai, ideálisan demokratikusnak tartott országra is illene amit még Te sem tudnál megcáfolni hogy, nem fasiszták! Hadd ne soroljam! Ez pont olyan szélhámosság, belemagyarázás mint az csillagjóslás: ha a felsorolt száz “jóslatból” háromnál magadra ismersz, akkor bemeséled magadnak hogy, igaz, mert ismerik a jövődet, ami buta önámítás!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237004 Sun, 06 Aug 2017 12:12:01 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237004 “tisztelhölgyeimésuraim”
2017 augusztus 6
5:46 de.

Dunapataj, Wikipédia

“Pataj meghatározó és fájó eseménye a Tanácsköztársaság ideje, ezen belül is az 1919 június 18-23. közötti időszak. Innen indult ki a kommunista diktatúra ellen a Duna-melléki ellenforradalom. Rövid harcok után győzött a vörös hatalom, és az ezt követő megtorlások során Szamuely Tibor vezetésével 63 főt akasztottak fel vagy lőttek agyon a hírhedt Lenin-fiúk.”

Szóval ideje lenne már ezt a fehér-vörös polgárháborút befejezni. Főleg, ha gurulós járókerettel járnak bevásárolni ezek a vérmes KMH olvasók, akik itt egymás vérét kívánják a kommentekben!!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-237003 Sun, 06 Aug 2017 12:08:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-237003 “tisztelhölgyeimésuraim”
2017 augusztus 6
5:46 de.

Te valami régi kommunista vagy? És szükségét érzed, ezt itt hirdetni?

]]>
Szerző: "tisztelhölgyeimésuraim" http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-236982 Sun, 06 Aug 2017 09:46:40 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-236982 Nyuszikának vallató-Lámpával szemben tökéletesen igaza van.

Horthy már akkor náci volt, amikor Hitler Adolfnak Magyarországon még a hírét sem hallottuk. Méghozzá azon az alapon, hogy m i t, miket is . t e t t. Az 1919-20-as hatalmi einstandot és az azt követő fehérterrort nyugodtan nevezhetjük puccsnak, illetve náci tombolásnak, amelynek a Fővezére azaz a Führere Horthy Miklós a művelt uriember volt. Ezt a “megtisztelő” náci jelzőt nemcsak fehérkesztyűs bicskás tömeggyilkos hóhérainak köszönheti, hanem az azonnal bevezetett antiszemita intézkedés sorozatok, sőt az álparlamentáris törvénykezésbe is permanens következtességgel beépített náci, rasszista törvényei is anélkül, hogy műveletlen német szövetségesét megkérdezte volna. Az akkor megkezdett politikai folyamatot 25 éven át mindaddig önállóan folytatta, amíg a hozzáképest tanuló Hitler náci rendszerével való szövetsége által végeredményben közösen kezdeményezett háborút el nem bukta.
Míg a másik főnáciban legalább volt annyi sváda, hogy az utolsó pillanatban golyót röpített a saját fejébe, addi az ellentengernagy egykori K. u. K. császári személyi adjutáns akkor is folytatta a nemzet mindenek fölött őrködő szeretett Vezére [ill.kormányzója] szerepjátékát aki, mint egy magasabb elv – nemzet és antiszemitizmus – képviselője nem tehet semmiről. Aztán meg akárcsak sok más magyar és német náci vezető, ő nyugati “emigrációban”, ágyban s párnák közt végezhette…
Csak ennyi volt a különbség Adolf és Miklós között…

Ja! És mégegy, hogy a “tisztes-iskolát” végzett német Vezér 50-70 milliójával szemben – a legmagasabb katonai iskoláihoz képest – az ő kezeihez mindössze csupán 1, azaz egymilló halott vére száradt [csak a magyar áldozatokat figyelembe véve], ami főszövetségese egész életművéhez képest “elenyésző”, bagatell szám… Ennyi belefér egy nagy élet kálójába, miközben az anyagi kár itt még nincs is még terítéken.

.

Egyébként Geyza, kommenttársunk itt valamelyik cikkhez kommentálja a fasizmus legfontosabb nélkülözhetetlen ismérveit. Annak Horthy rendszere tök,megfelelt.

]]>
Szerző: gyuri10 http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-236867 Sat, 05 Aug 2017 10:52:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-236867 Dienes Erzsébet,
annak reményében,hogy Te is és Mindenki csak jóra fogja felhasználni,itt elküldöm:
Ady Endre összes prózáit és összes verseit is.
https://mek.oszk.hu/00500/00583/html/ —összes prózái.
https://mek.oszk.hu/00500/00588/html/ —összes versei.

]]>
Szerző: Dienes Erzsébet http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-236799 Fri, 04 Aug 2017 19:53:32 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-236799 Figyelő
(2017 augusztus 4 1:50 du)

Boldogan felvenném veled a kapcsolatot, csak nem tudom, hogyan lehet megadni freemailomat anélkül, hogy közzé kellene tennem.

Bár, ha lenne rá garancia, hogy nem élnek vele vissza, a nyilvánosság sem érdekelne.

]]>
Szerző: Dienes Erzsébet http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-236796 Fri, 04 Aug 2017 19:50:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-236796 Kösz gyuri10
(2017 augusztus 3 5:15 du.)

Így egyben nem volt összegyűjtve nekem. Igazán hasznát fogom venni.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/07/27/jogos-onvedelem/#comment-236777 Fri, 04 Aug 2017 17:53:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=31925#comment-236777 Lemaradt megint valami:

Radnótiról szóló híreid kicsit fejbe csaptak, mert kiadtam egy tanulmányt, sőt elő is adtam Radnóti életét és verseit, pl. halála körülményeit egész másképp tudtam!

]]>