Hozzászólás: Tolmácstalanítás http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/ Wed, 18 Oct 2017 01:02:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 Szerző: Robert Morrison http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238925 Sat, 26 Aug 2017 12:25:58 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238925 terminus 2017 augusztus 24 2:43 du.

Kedves Barátom!
Nem az a baj, hogy fogalma sincs miről beszél hanem az hogy olyan dolgokról beszél amiről fogalma sincs.
Én csak ez ellen tiltakozom tisztelettel.

Nem akartam közvetlenül Önt megsérteni, nem tudtam, hogy dicsőséges hazaáruló, zsidó gyűlölő Europa Judeo-Christian kultúrájának elpusztítására törekvő gonosztevő pereputtyának tetszik lenni, kérem alássan!

]]>
Szerző: terminus http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238797 Thu, 24 Aug 2017 18:43:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238797 Robert Morrison
2017 augusztus 22
4:28 du.

Nem, kedves Róbert, nem a kerítés ellen, hanem az ottani embertelen (és Magyarország által is ratifikált, nemzetközi egyezményeknek ellentmondó) állapotok ellen tiltakozom. Nem akartam közvetlenül Önt megsérteni, nem tudtam, hogy dicsőséges diktátorunk pereputtyának tetszik lenni, kérem alássan!

]]>
Szerző: Robert Morrison http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238575 Tue, 22 Aug 2017 20:28:45 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238575 terminus 2017 augusztus 21 2:58 du.

Kissé össze tetszett zavarni engemet ezzel az elmefuttatással. Akkor most hogyis van ez? Amikor kerítést építtet a Sir Viktor akkor tiltakozni tetszenek a képviseleti rendszer ellen? Ön tisztelettel kinek a ” diónyi agyú pereputtya”?

]]>
Szerző: terminus http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238457 Mon, 21 Aug 2017 20:28:49 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238457 Figyelő
2017 augusztus 21
4:14 du.

Így jó, “…akkor is, kis különbség van…”.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238452 Mon, 21 Aug 2017 20:14:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238452 Terminus, sajnálom, hogy nem tetszett utobbi gondolatom, akkor is, kis különbség van Észak Amerika és az európai kis vagy nagyobb nemzetei között!

]]>
Szerző: terminus http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238435 Mon, 21 Aug 2017 19:02:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238435 Figyelő
2017 augusztus 19
1:43 du.

Igen felületes, és hibás amit leírt, csak remélni tudom, hogy a zanzásítás miatt. Ennél azért többet várok olyantól, aki ott lakik, magába olvasztotta a kultúrát, és jelentősen olvasott ember!

]]>
Szerző: terminus http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238432 Mon, 21 Aug 2017 18:58:22 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238432 Orsós Elemér
2017 augusztus 14
4:08 du.

Robert Morrison
2017 augusztus 14
3:16 du.

Bár magam nem vagyok jogász, de jogalkalmazó igen. Ki kell Önöket ábrándítanom, igenis van joga, “az én házamba vedégeket hívni az én beleegyezésem nélkül.”. Nem kell a beleegyezése, mert ez a képviseleti rendszer alapja. Teljesen mindegy, hogy miket hadovál össze a kedves vezető, és diónyi agyú pereputtya, ők is tudják, hogy Magyarország milyen nemzetközi egyezményeket ratifikált, és milyen közösségi jogszabályokat ültetett át a hazai jogrendszerbe.
Ugyanígy, a megkérdezésem nélkül építenek stadionokat kórház felújítások helyett, és rendeznek milliárdokba kerülő sportversenyeket az oktatás rendbetétele, ne adj isten a több százezernyi mélyszegény megsegítése helyett. Bár, ez utóbbiaknál már rezeg a léc, mert itt egy őrült hóbortjai ütköznek alkotmányos jogokkal.
Szóval, verjék csak nyugodtan a tam-tamot (hiszen ez a habonyi művek célja), ismételgessék Figyelővel egy szólamban a rég lerágott, és ezerszer megcáfolt érveit, ennek ellenér “bátor” vezérünk, sir Viktor csendben meghajlik majd, de erről nem fognak olvasni a már az egész országot lefedő párt médiákban.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238345 Sun, 20 Aug 2017 21:47:34 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238345 Elnézést, elírás van az utolsó beírásomban, nem 150, hanem minimum 350 éve Kanada , mint állam de már az 1535-ben is voltak itt európaiak.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238171 Sat, 19 Aug 2017 17:43:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238171 Kiss Kálmán
2017 augusztus 18
3:52 du.

Sajnos nem látja a nagy különbséget az európai nemzetek és Kanada, É.Amerika népességével és státusával.
Észak Amerika, köztük Kanada is vegyes népek közössége.
Ugyan az őslakosság indián volt itt, de Amerika felfedezése után özönlöttek be “telepesek” európai emberek. Hatalmas megműveletlen földek várták az európai szegényeket, főleg földműveseket. Az indiánokat kinyírták, vagy rezervátumba tették, de a sok egymás ellenes indián háború is ment-
Az európaiak ipart, kereskedelmet és prosperálást hozott az államokra.
Az általános nyelv MINDENKINEK az USA-ban angol, Kanadában a franciák is letelepedtek, így az két nyelvű lett.
Európában viszont minden nemzet megmaradt nyelve, történelme, hagyományainál! Arról nem is beszélve, hogy az európai történelem visszamegy több ezer évre, amíg Kanada most ünnepli a 150. születésnapját.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238089 Fri, 18 Aug 2017 22:40:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238089 Robert Morrison
2017 augusztus 16
10:59 de.
5 csillagot érdemel ez a beírás!

]]>
Szerző: Kiss Kálmán http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-238055 Fri, 18 Aug 2017 19:52:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-238055 Robert Morrison!

Látom, Te is “jól” tudod kiforgatni a szót: érvelés helyett sértegetni, személyében bántani meg a másikat …

Először is: nem vagyok “migráns behívó”; az elkötelezett jelzőt meg tartsd meg egész más szövegkörnyezetre. (Amúgy pedig én nem hagytam el a hazámat, bár lett volna rá lehetőségem, de hát
“szívet cseréljen, aki hazát cserél!”

Egyébként: A teljes amerikai földrészről nem kellene esetleg kitakarítani a fehér – latin, angolszász és egyéb más náció – embert? És mit csinálnál a feketékkel, akiknek őseit keresztény elődeid hurcolták rabszolgaként rabszolgának Amerikába?

Ki is a migráns?

Pojáca – (nem polyáca ám!!!) – meg tudod, kicsoda? A magát miniszterelnöknek tartó félművelt bugris párttitkár-csemete. Meg aki kiszolgálja bármi módon ezt a férget. “Oszt jó napot!”

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-237901 Thu, 17 Aug 2017 15:48:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-237901 Drizari
2017 augusztus 15
10:31 de.
Ezzel a beirasaval en is egyetertek!

]]>
Szerző: Orsós Elemér http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-237826 Wed, 16 Aug 2017 20:11:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-237826 Robert Morrison
2017 augusztus 16
10:59 de.
Nyugodj meg, mert Neked van igazad! Hála érte! Hihetetlenül hangzik, de itthon sajnos sokkal több a Júdás pénzen élő, mint az emigrációban, pedig a fordítottját életszerűbb lenne elképzelni!

]]>
Szerző: Orsós Elemér http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-237822 Wed, 16 Aug 2017 19:55:03 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-237822 Almási Alma
2017 augusztus 15
11:04 du.
Jesszaszmari ráhibáztál! Nem a Soros bábja!

]]>
Szerző: Robert Morrison http://kanadaihirlap.com/2017/08/14/tolmacstalanitas/#comment-237777 Wed, 16 Aug 2017 14:59:04 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32071#comment-237777 Kalocsai Miklós 2017 augusztus 15 5:54 de.

Hóha Miklós! Fogd vissza az agyaraidat. Nem hiszem, hogy a Te kompetenciád eldönteni, hogy Magyarország az én Hazám-e vagy sem. Ha a lakhelyemmel zsonglőrösködnél akkor még lenne miről beszélnünk de azt sem nyernéd meg tisztán.

Az igaz, hogy “Magyarország sokunk hazája, és sokfélék vagyunk”. Ezek között vannak elég sokan akik őszintél szeretik és aggódnak a jövőjéért és vannak jóval kevesebben de sokkal hangosabbak akik 30 ezüst dinárért eladnák mert már kiölték belőlük a haza szeretetét.

“Mit képzelsz magadról?!” Semmi különöset, csak annyit hogy nincs a szemem előtt sem egy Soros aranytallér ami elvakítana sem egy politikai demogóg agymosó fóliája, és a fejemet sem dugom a homokba hanem arra használom, hogy a szememmel lássam és fülemmel halljam a tényeket, az agyammal értékeljem amit láttam hallottam és a szivemmel érezzem amikor a Hazám bajban van. Tudom ez túl sok Neked, hogy feldolgozd, de igazán nem is fontos.

“Magyarország ügyeibe bármennyire is szeretnéd, nem dönthetsz egyedül. Szerencsére.” Igaz és bölcs mondás. Nem is szeretnék mert én nem Soros György vagyok!

“Egy vagy a sok közül.” És remélem hogy a nagyon sok a túlmyomó többség közül vagyok egy akik meg fogjuk akadályozni, hogy a Hazánkat a tatár és török hódítás példájára egy nomad horda ismét lerohanja és lepusztítsa.

“Egyébként is, mint írtad, te elhagytad ezt a hazát, más hazát választottál,” sajnos félig igaz, elhagytam azt az országot melyet idegen hatalomnak kiszolgáltató kommunista hazaárulók bitorolták járomba hajtva a Magyar népet, de nem választottam más hazát mert a Haza az az igazi Magyar szivében és nem a talpa alatt van. Persze Neked erről fogalmad sincs mert soha nem tapasztaltad a honvágy szivet marcangoló érzését.

De ha már felhoztad a témát, miért nem utasítod rendre a KMH valamennyi külföldön élő iróját és hozzászólóját, hogy ne üssék bele az orrukat Magyarország ügyeibe? És talán Soros Györgynek is üzenhetnél pár keresetlen szót ezügyben. Ne is válaszolj, tudom. Mert Te egy elkötelkezett liberalis vagy aki nem lát, nem hall és nem gondolkodik csak tolja az anti-Orbán szekeret mindegy mekkora rakás kaka van rajta.

]]>