Hozzászólás: Maradok! http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/ Wed, 18 Oct 2017 01:02:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-242111 Fri, 29 Sep 2017 16:19:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-242111 Ja, es meg egy, Magyarorszagon nagyon alacsony meg ma is a lakber. Kivancsi lennek, hogy itt hogyan elnenek meg.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-242110 Fri, 29 Sep 2017 16:17:48 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-242110 Drizari
2017 szeptember 25
1:02 du.
Megis, mit gondolsz, Kanadaban maskep van?
Itt is a fizetesbol el a legtobb ember, es hovegere mar elfogyott. Nyugdijrol nem is beszelve.

]]>
Szerző: Drizari http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-241593 Mon, 25 Sep 2017 17:02:42 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-241593 Figyelő,

azért mennek ki, hogy élni tudjanak. Mert az valóban nem élet, hogy kifizeted a lakásrezsidet, az élelmezésed, a munkába járás költségét (utazási bérlet) és a következő fizetésnapod előtti napra elfogy a pénzed.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-241588 Mon, 25 Sep 2017 16:17:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-241588 A hollandiai magyarra.
Az ido valtozik, mikor en kimentem, elhagytam hazamat, az eletemet, azaz a szabadsagomat mentettem.
Aki ma kimegy szerencset probalni, az tobb penzt akar keresni. Ez is ertheto, mindenki tobbre vagyik.
A baj csak az, hogy van mindig olyan, aki megtobbet keres.
6O eve elek mas orszagban, de szulofold csak egy van.
A kozos mult, tortenelem es nyelv, csak tobbet kene hogy jelentsen, mint a fizetes.

]]>
Szerző: Drizari http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-241571 Mon, 25 Sep 2017 13:00:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-241571 Ide gondoltam elhelyezni, mert ők, fiatalok, nem maradtak. Sőt. Mint mondja egyikük: “Én nagyon szívesen hazamennék bármikor, hogy ha azt látom, hogy megéri otthon maradni, de sajnos ma azt kell hogy mondjam, hogy jobban érzem magam itt kint, és hosszabb távon megéri ide kijönni.”

Hollandiában élő és dolgozó magyar fiatalokról készült dokumentumfilm harmadik részét láthatja a szíves érdeklődő, de forgattak Londonban és New Yorkban élő magyar fiatalokról is MENJEK/MARADJAK dilemma köré építve a mondandót:
.
.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240531 Wed, 13 Sep 2017 15:26:47 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240531 Az is mai gondolkodás, hogy nem tanítom semmire a gyermeket, majd válasszon magának, ha megjött az esze és tudja mit csinál.
Mivel olvasni, írni is már kis korban kezdik tanítani a gyereket, éppen így a szűlő a vallást is így adja a gyereknek, bár melyik valláshoz tartozik!

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240529 Wed, 13 Sep 2017 15:18:38 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240529 talalom
2017 szeptember 13
3:26 de.
S
Válasz a feniekre.

Szerinted.
Valahol már írtam, hogy senki sem válassza meg hová szülesen.
Viszont, változtalanul még ma is az a tendencia, bármelyik vallásnál, hogy a szűlő arra neveli gyerekét, amit ő tanult anno, vagy amit örököly őseitől.
Ez MINDEN vallásnál megvan, akár muszlim, vagy zsidó, vagy református. Nem csak a katolikus trtja a vallását, ahogy tudja.
Lehet, hogy ez neked nem tetszik mert atheista vagy!
Az is egy “vallás” szerintem, mert hiszel benne. Te arra tanítod az esetleges gyermekedet.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240521 Wed, 13 Sep 2017 07:26:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240521 Figyelő! A kötelező hittan a vallásszabadság megcsúfolása.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240375 Mon, 11 Sep 2017 01:09:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240375 Mikor iskolába jártam az elején, kötelező volt a hittan, amit egy pap tanitott. Semmi bajom nem lett belőle, a katekizmust, minnden kereszténynek illik tudni, éppen úgy , mint a zsidóknak a zsidó vallás törvényeit.

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240374 Mon, 11 Sep 2017 01:04:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240374 Wass Albert már meghalt elég régen.
Nekem minden könyve megvan, mert valamikor magyar könyveket terjesztettem. Persze mindet olvastam is. Sehol nem olvastam náciféle stilust, vag utalást rájuk. Ő grófnak szűletett, semnki sem választja meg hová szűlessen. De a 2O. század egyik legkiemelkedőbb magyar írója, Márai Sándorral együtt!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240339 Sun, 10 Sep 2017 19:18:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240339 szerző “aki 1990 óta (no pláne, még korábban) rész vett a haza dolgaiban, a maga posztján belepofázott az ügyekbe ”

Két mániáját emelném ki T. szerzőnek, ami egy állítólagos demokratától igen furcsa. Persze, ha nem demokrata, akkor én kérek elnézést.

1. Wass Albertől csak nácizmust tanulnak a gyerekek, akkor is ha csak a “klapanciáit” olvassák. Bezzeg az úttörőindulókat nyugodtan el lehet vonatkoztatni a kortól, amiben születtek.

2. Unokája talán félreértett mondata alapján ő megállapította, hogy a hitoktató “antiszemita”, valamint a kötelező hittan jogtalanság.

Az ilyen megnyilvánulásokra mondja talán a Momentum, hogy bocs, inkább nem kéne. Ez csak a fidesz malmára hajtja a vizet.

]]>
Szerző: talalom http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240321 Sun, 10 Sep 2017 17:20:53 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240321 Boda:”tények alapján írok”, majd “Az a hí járja”.
Mi a tény??? Hogy az a hír járja”?
Ez már röhej.

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240240 Sat, 09 Sep 2017 17:27:05 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240240 Figyelő!

Nem sajnállak,csak igyekszem az itthoni valós eseményekről tájékoztatni(jó,ha hozzád is eljutnak, a tények örülök,hogy több forrásból)!
Vitázni lehet velük(kávé-pótló időnként…) a hazug,elvakult és
modortalan emberek ,akik a náluk értelmesebbeket próbálják lejáratni…..magukat minősítik,járatják le!

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240189 Sat, 09 Sep 2017 00:15:14 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240189 Boda Marcsi
2017 szeptember 8
3:06 du.
Ne sajnálj, nagyon jól tudom mi történik otthon. Ez a fórum azért érdekel, mert vitázhatok rajta. Kűlönben, ismerem a személyesen a lap megszervezőit. Nekem egy szellemi torna, egy kicsit vitázgatni. A fejbólógatás unalmas.

]]>
Szerző: Boda Marcsi http://kanadaihirlap.com/2017/09/06/maradok/#comment-240166 Fri, 08 Sep 2017 19:06:06 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32345#comment-240166 Drizari!

Kiforgattad a szavaim(itt ez a módi…)egy szóval sem írtam,hogy
örülnék a lap megszűnésének,csak azt,hogy én nem adakozom….
óriási különbség.
Amúgy az alacsony vérnyomásomnak meg különösen jót tesz ez a fórum,megspórolok pár kávét szegény magyar nyugdíjasként,…ha olvasom,meg szerencsére találkozom hasonló gondolkodású és “képben”..lévő hozzászólókkal is!
De a csipkelődésen túl,csodálom,hogy nem írnak a karibi térséghez,Floridához közeledő ,az évszázad legnagyobb hurrikánjáról,ami sok amerikait és kint élő magyart is érint!
Nagyon sajnálom ,hogy menekülniük kell,értékeiket hátrahagyva,és remélem minél kevesebb áldozat lesz!!!
Tudom ez Kanadát nem érinti,de mégiscsak Amerikában,azonos földrészen vannak!
Emberből..vagyok,akkor is ha ezt itt többen nem képesek felfogni!
Egyébként a véleményem továbbra is fenntartom és biztosan tudom
hogy lesznek a lapnak támogatói!
Figyelőt azért sajnálom,hogy más hitelesebb fórum nem áll rendelkezésére az itthoni valós helyzetről való tájékoztatás
végett…,de ez is több,mint a semmi!
Minden jót!

]]>