Hozzászólás: Lesújtás előtt http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/ Wed, 18 Oct 2017 01:02:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 Szerző: Orsós Elemér http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241426 Sat, 23 Sep 2017 09:23:46 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241426 Miklos
2017 szeptember 22
11:27 du.

Nagyon jó a NAFTA-EU hasonlatod:
rafináltan belekecsegtetnek vagy belekényszerítenek, de ha rájössz hogy, szarba léptél, akkor nem engednek kimászni belőle.

]]>
Szerző: Miklos http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241416 Sat, 23 Sep 2017 03:27:59 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241416 rodeo36,

Na ja, a NAFTA ugyanaz, mint az Egybesult Europa, annyi kulonbseggel, hogy meg rosszabb nekunk. Az europai polgaroknak legalabb tenyleg nem kell vamot fizetniuk, nekunk viszont kell, Csak akkor nem ha egy egesz vonatszerelvennyel kuldod az anyagot.

De amiket felvazoltam azok legalabb megszuntetnek a munkanelkuliseget, es talan meg a jelenleg bakfittyert dolgozok is kapnanak embernek valo fizetest. A rendszer nem valtozna, csak elhetobb lenne. Foleg ha kozben leszoknanak arrol is, hogy milliardokat kuldozgetnek az afrikai orszagok politikusainak zsebeibe. No es sok minden masrol is.

Persze tudom, hogy ez nem lesz igy. Ha valaki megis megprobalna, a sajat partja fogja kinyirni, ahogy annak idejen a Klein-t nyirtak ki itt Albertaban. (Nem szo szerint, csak az erdemei elismerese mellett nyugdijaztak.)

]]>
Szerző: rodeo36 http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241405 Fri, 22 Sep 2017 21:01:41 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241405 Miklos
2017 szeptember 22
1:34 du.

lehetetlent sohase’ kívánj!

ídézlek: “es megvalasszanak vegre egy normalis es foleg tisztesseges embert Kanada miniszterelnokenek.”

nambőrtú
“NAFTA hianyaban vissza lehetne allitani a vamot, megszuntetni a kereseti adot, egyszerusiteni a GST-t, az allami lehutok 70-75%-at fokozatosan elkuldeni a maganszektorba, megszunteteni tobbmillionyi felesleges regulation-t … stb… stb.”

a magánszektorba nem igen akarnának menni illetve a magánszektor az “ilyeneket” nem kedveli mert ezeknek ígényei vannak (szvsz jogosan) és nem véletlen, hogy a kapitalista “felállás” ülve is lehet?, a humánusabb vagy termelékenyebb profitshare-t nem fogja létrehozni, mert mindenkit a nagyhatalmas nyereség érdekel, mert a gazdagság bizonyos értelemben szabadságot jelent de legalábbis “szabadabbságot” és azaz megszabadulni a bérrabszolgasorból asszem nem kell magyaráznom…még a Microsoft és hasonló elefántcsonttornyok is az ott létrehozott “kondíciók”-kal együtt még mindíg rabszolgaság bérért…

nem vagyok bizonyos abban, hogy eme kondíciók alapfeltételei a gazdasági fejlődésnek amely fejlődést én ídézőjelben használok mert assziszük, hogy …

volt egy nagyon régi british study, tudod amit brittudósok szoktak

színdinamika a munkahelyen és a termelékenység azaz mégjobbankihasználhatóe összefüggése a szivárvány minden szinére festették a falakat és minden esetben nőtt a “kihasználtság” még akkor is amikor mindent korom feketére festettek…konklú izé: nem a szín a fontos hanem az állandó változás azaz azt érzi az áldozat, hogy törődnek vele…pedig csak az uccsó csepp vérét akarják kiszíni

]]>
Szerző: rodeo36 http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241403 Fri, 22 Sep 2017 20:47:52 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241403 Figyelő
2017 szeptember 22
2:18 du.

már megint nem figyeltél!
az erdőtüzek tényleg nagyrészt gyújtogatás következményei, de
az egészségügyben nem minden szolgáltatás ingyenes, az úgynevezett alapszolgáltatások, azok igen, de ezek listája időszakonként és kormányonként változni szokott de nagyon közel vagyunk a brit egészségügyi rendszerhez

sokkal több figyelmet!

]]>
Szerző: Figyelő http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241392 Fri, 22 Sep 2017 18:18:08 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241392 rodeo36
2017 szeptember 21
2:34 du.
A kanadai erdőtüzeket sok helyen emberek kezdték.
Más, a kanadai államnál, teljesen ingyenes minden orvosi, kórházi ellátás.

]]>
Szerző: rodeo36 http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241391 Fri, 22 Sep 2017 18:16:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241391 Miklos
2017 szeptember 22
1:34 du.
a NAFTA kapcsán igazad van, illetve én -legalábbis- egyetértek veled… ennek nagy akadálya a süsülandi és canuck-i vállalkozások életveszélyes összefonódása ugyanakkor a konkurrencia most Bő Ing és Bomba Rgyijé vita megy csak hogy egyet megemlítsek…
az a baj a politikusokkal, hogy mindegyik valakinek a zsebéből kornyikál és ez leginkább a süsülandiai lobby zásnak nevezett aljasság ban látszik meg a legjobban a korrupció csimborasszójának ilyen szép nevet adtak

]]>
Szerző: Miklos http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241386 Fri, 22 Sep 2017 17:34:20 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241386 rodeo36,

Hja, ezektol a fakeretes hazaktol en is kiakadtam annak idejen.

Mellesleg, a regiek, amik 70-80 evesek, eleg szilardra lettek tervezve, azok meg egy tornadot is kibirnak. A problema az ujabbakkal van, amiket egy molyfing elfuj. De valoban nagy pocseklas megy ami a fakat illeti.

Nem tudom te hogy vagy vele, de en azon drukkolok, hogy megszunjon a NAFTA, es megvalasszanak vegre egy normalis es foleg tisztesseges embert Kanada miniszterelnokenek.
NAFTA hianyaban vissza lehetne allitani a vamot, megszuntetni a kereseti adot, egyszerusiteni a GST-t, az allami lehutok 70-75%-at fokozatosan elkuldeni a maganszektorba, megszunteteni tobbmillionyi felesleges regulation-t … stb… stb.

]]>
Szerző: tóth péter http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241364 Fri, 22 Sep 2017 15:24:51 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241364 Azt meghiszem!Ezeknek ez kellene! Csak nem bírják előre meglátni,hogy ebből nem lehet kimászni,csak fegyveres erőszakkal---de ekkor meg lenne miért a másikra kiabálni és kezdődhetne az anarchia egy újabb formája , melyben ők jól érzik magukat--ez az éltetőjük,a soha semmi sem jó,de csak a jobboldalon,mert az előbbieket a baloldalon csinálják,szeretik csinálni.Ők mindent jól csinálnak,mindent jól tudnak.....na de nem is érdemes dicsérni őket tovább,mert fejükbe száll a dicsőség. ÜDVÖZLETTEL.]]> Orsós Elemér
2017 szeptember 21
12:08 du.

tóth péter
2017 szeptember 21
11:29 de.
Az ideális egy civil anarchia lenne! 🙂

Azt meghiszem!Ezeknek ez kellene! Csak nem bírják előre meglátni,hogy ebből nem lehet kimászni,csak fegyveres erőszakkal—de ekkor meg lenne miért a másikra kiabálni
és kezdődhetne az anarchia egy újabb formája , melyben ők jól érzik magukat–ez az éltetőjük,a soha semmi sem jó,de csak a jobboldalon,mert az előbbieket a baloldalon csinálják,szeretik csinálni.Ők mindent jól csinálnak,mindent jól tudnak…..na de nem is érdemes dicsérni őket tovább,mert fejükbe száll a dicsőség.
ÜDVÖZLETTEL.

]]>
Szerző: rodeo36 http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241338 Fri, 22 Sep 2017 03:10:43 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241338 hazai lámpa
2017 szeptember 21
4:05 du.

nem a soros pénzeli őket! és a romániai ban nem csak austral hanem kanadai némber vállalata is részt vett (vesz?) itt kanadában rettenetes pusztításokat végzett a vállalata felszíni fejtéssel letarolja az egészet és utána mikor kimerült otthagyja mert ő munkát ad azoknak akik olyan helyen laknak ahol egyébként a kóbór dervisek sem alapítanak semmilyen munkahelyet de amikor kifosztotta visszaáll a munkanélküliség és lehetetlenné válik az élet mert nincs hol (ugye láttál már külszíni fejtést)

asszitte a románok sem fogják megbüntetni…
az ilyen feasibility study k azok mindíg olyanok részvételével készűlnek akiknek anyagi érdeke fűződik az akármni létrejöttéhez

namost a civilek nem azaz sohasem civilek valami vagy valaki sponsor álja őket az ő saját éredekei szerint

ezért van az, hogy az olasz hatóságoknak sikerült 75%-kal csökkenteni 1 hónap alatt a beúszú gumicsónbakokat mert a civileket is megvették jópénzért és a szállítmányozó ügynökségeket is ( a menekültek vagy kalandorok meg ott halnak meg a Sahara ban és már “csak” a helyi ügynökségeket kell falhoz állítani és legéppuskázni akik küldik és jó pénzért a kalandorokat mert nagy részük kalandor és anyagilag jól eleresztve a kisebb rész menekült de azok is meg tudnák oldani ha megvédenék saúdi arabiától a hazájukat Yemen ben)

ez ilye eccerűke

ja meg a világbéke amiben az usa nem akar résztvenni most mon’ta az elnökbácsi, hogy mindenki gonosz csak ő a helikopter

]]>
Szerző: rodeo36 http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241337 Fri, 22 Sep 2017 02:58:18 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241337 Miklos
2017 szeptember 21
3:44 du.
szakemberek (tűzoltók) elemezték a tüzek keletkezését és időpontokat, meg amit ilyenkor kell és egyszer csak kiborúlt a bili, szándékos gyújtogatások valamint emberi agyamentség a tábortüzek gyujtogatásával…bűnügyi nyomozás is indúlt az eredményéről nem tudni…mert kúrva sok pénz forog kockán (ennek szemszögéből nézz utána (önmagadnak) a nafta újratárgyalása a süsülandiaiak követelésére amelyben sok minden szerepel és abban a sok mindenben egy tétel: a lumber kanadai export ára szerintük mesterségesen alacsonyan tartott…namost a világban északamerika (az meg kanada és a süsüék, mexico már nem ilyen hülye) rendelkezik olyan építésügy szabványokkal amely megengedi illetve javasolja a lumber mint szerkezeti anyag alkalmazását 4 emelet magasságig azaz amíg nem kötelező liftet beépíteni, valamint belső szerkezeti elemekként is a bármilyen épületekben (ez tűzvédelmi problémákat vet fel, mikor egymás mellett lévő lakásokat eladogatnak és nagyhírtelen a konyha és az előszoba fala lakások közötti válaszfal lesz azaz már nem tűzbiztos ilyenkor nagyon drágán mindkét lakást át kell építeni)

ez olyan mértékű faanyag pazarlás, ami öngyilkosság és a világon már szinte sehol sem csinálják, kivéve a nád és bambusznád kunyhókat meg hasonló “fellegvárakat” meg úszó szigeteket bennszülöttek és törzsi társadalmak (nem akarom inszinuálni magunkat itt de mintha ez is az indián sátorok kissé modofikált változata lenne) meg kellene látogatnod ilyen épületet 25 vagy 28 éves korában (gázálarc javasolt és vegyvédelmi ruházat csótányok és penész meg a rothadás szaga ellen) ha még addig nem bontották le vagy (SIC) nem égett le… de az építési vállalkozók ebből milliárdosok minden más eljárás követhető és előre kalkulálható és olcsóbb gazdaságosabb (ezek hőszigetelése lehetetlen az 5. év után a belső szigetelés ami két gipszlap között van összerogy a párától és rothadni kezd benne a baktériumokkal feltöltött víz, és az egész fa szerkezet a szögek a rozsdásodás miatt nem tartanak semmit (mechanika ÓH) tehát egy erősebb őszi viharos szél 45-60km/óra már letarolja

és folytathatnám

]]>
Szerző: Miklos http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241335 Fri, 22 Sep 2017 01:56:30 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241335 hazai lámpa,

Ugy emlekeztem, hogy te is azt szeretted volna, ha az allam tartana el a maszek gittegyleteket is.

Nemtom Magyarorszagon hogy van ez, de gondolom hasonlo lehet Kanadahoz ebben a tekintetben. Itt mielott egy banya megnyilik, vagy egy gyar, vagy csovezetek megepul, eloszor a ceg kornyezetvedelmi szakembere is resztvesz a tervezesben.
Utana atkerul a terv az allam termeszetvedo gittegyletehez, aminek az a feladata, hogy meggatolja az esznelkuli rombolast.

Mivel kicsit tulzas lenne, ha az allam meg ezen tul is penzelne minden idiotat aki szerint kizarolag csak o tudja hogyan kell megvedeni a termeszetet, en ellene voltam annak a javaslatnak, hogy az allam penzeljen magan-gittegyleteket. Kulonbenis van ra eleg kulfoldi szelhamos. Mit akartok, hogy az allam sajat maga ellen folytasson aknamunkat?

De ha tevedek es te ezt nem javasoltad, akkor elnezest!

]]>
Szerző: hazai lámpa http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241303 Thu, 21 Sep 2017 20:05:27 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241303 Miklos
2017 szeptember 21
1:55 de.
hazai lámpa,

“A kornyezo orszagok pedig jokat rohognek rajtuk. Te pedig fizess meg tobb adot, hogy az ilyen marhara fontos gittegyleteket fenn lehessen tartani.”

Nem a Soros tartja el ezeket a gittegyleteket?

Különben én meg konkrétan magyar civil szervezetekről beszéltem, akik a 2000-es tiszai ciánszennyezés kárait mérték fel. Pl. vidrák pusztulása. Mindez azért, mert Romániában az ausztrál multi aranyat bányászott ciánnal.

http://film.indavideo.hu/video/f_j_eldord

]]>
Szerző: Miklos http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241300 Thu, 21 Sep 2017 19:44:28 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241300 rodeo36,

Sok igazsagod vagyon.
Az erdotuzeket illetoen nagyon remelem, hogy nincs igazad, talan nincs senki ennyire hulye.

De ami a gyogyszarokat es a biztositotarsasagokat illeti abban tokeletesen egyetertunk, sot meg ragozhatnam is.

]]>
Szerző: rodeo36 http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241278 Thu, 21 Sep 2017 18:34:56 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241278 Miklos
2017 szeptember 20
1:25 du.
kanadai erdőtüzekkel kapcsolatban egy olyan térképet kellene tanulmányoznod, amelyen minden bányászati lehetőség (ásványkincsek) fel van tüntetve, és még azt a faktort is elemezni ebben, hogy a “lumber” ára hogyan alakul fa nyersanyag bőség és hiány esetén cél a profit…kormányokat a tőke vásárol és eltartja őket a választóktól jó távol lásd még az USA gittegyleteit amelyek egymással marakodnak nagyon jól megírt forgatókönyvek szerint, hogy addig a tőke nyugodtan azt csináljon amit akar és leszarja a népet lásd még am mostani egészségbiztosítási kalamajka csak nem képzeli bárki a biztosítótársaságok és a gyógyszergyártók (jó része drágán piacra dobott placebo) feladják hatalmas extra profitjukat holmi szociális elgondolások által vezérelve?

]]>
Szerző: Miklos http://kanadaihirlap.com/2017/09/19/lesujtas-elott/#comment-241270 Thu, 21 Sep 2017 17:35:33 +0000 http://kanadaihirlap.com/?p=32489#comment-241270 charlie,

“” Ki a fene kényszerít bárkit is arra, hogy férgek közt éljen? Ki kényszerít bárkit is arra, hogy ő is féregnek vallja magát? Nem kötelező velünk élni, mi meg hogy mennyire “náculunk” magunk között, az a magánügyünk. Azt mellékesen megjegyzem, hogy ide a “férgek” közé rekordokat döntve érkeznek a turisták és a német, holland, svéd menekültek, akiket megnyugtat a feléjük már ritka fehér ember aurája, kultúrája, rendje. “”

Szerintem sokkal fontosabb azt latni az Orban kijelenteseben, hogy o etnikai egysegnek tekinti azt, ami jelenleg van Magyarorszagon, azzal egyutt, hogy vannak roman, szerb, zsido, horvat, szloven, bosnyak, bunyevac, nemet, cseh, szlovak, cigany, kun, lengyel, orosz, ukran, sot meg olasz, es angol eredetu magyarok is.
Ezt az egymassal (etnikai alapon) jol megfero kevereket nincs szukseg olyan etnikummal feltolteni, amelyik arrol hirhedt, hogy noket es gyerekeket eroszakol meg, es surun alkalmaz tomeggyilkossagokat abbol a celbol, hogy a beteg “ideologiajat” terjessze eroszakkal.

Aki ezt nem latja az Orban beszedeben vagy gyermetegen hulye, vagy megjatsza azt.

]]>