Pálffy Tamás Szabolcs
mEGÉRETT MÁR A SZŐLŐ
megérett már a szőlő e forró spanyolhonban
munkába állok én is mert hiszek holnapomban
megérett már a szőlő mondják a lakótársak
akik az alkalomra már három hete vártak
Hola! Buenos días! Gracias! spanyol reggel
hajnalban kelünk megyünk munkavállaló kedvvel
megérett már a szőlő azt mondja itt a főnök
ha jól dolgozol Padre csészédbe vizet töltök
gyorsan szedem a szőlőt a kosaram úgy kéklik
tűző napon kérdésem felmagaslik az égig
tudni szeretném vajon mikor mennyit vétkeztem
bár hűséggel szolgáltam munkámban tévedhettem
egy szelíd hangot hallok ez itteni reményem
hogy bőven akad munkám az Isten szőlősében
Villanueva de la Jara – Cuenca (Spanyolország)
2013. szeptember 18.
|