Baricz Lajos
cSAK ENGEM SZERET
Csend van a szobámban. Szívemben is csend,
ebben a nagy csendben lelkem mélyén cseng
a dicsőítés és hála éneke,
őt magasztalom, az Istenem, vele,
aki, gyerek voltam, engem meghívott
és szünet nélkül tenyerén hordozott;
vigyázott rám, ne üssem kőbe lábam,
míg töretlenül az ő útját jártam.
Annyi jót kaptam én naponta tőle
– nem volt soha kétségem felőle –
hogy az én Istenem csupa szeretet,
aki főállásban csak engem szeret,
miközben tudom, mindenkinek atyja,
és szeretetét mindenkinek adja.
2017. január 18.
Keresés a Katholikos oldalain
|