Diagnózis után. A benned lakó mágus
Budapest, Saxum Kiadó, 2011. 210 p. 1480 Ft
e-mail: sziget.saxum@gmail.com
http://www.saxumkiado.hu/hireink/htmls/diagnozis_utan_
Kedves Olvasóm!
Szeretném a figyelmedbe ajánlani az ünnepi könyvhéten a Saxum kiadó
gondozásában megjelent hatodik kötetemet. Ez a könyvem kilóg a sorból,
mert nem regény, csupán élménybeszámoló, személyes tapasztalatok
megosztása azzal a reménnyel, hogy segítséget nyújtok vele az
érintetteknek. Igen, a rákról van szó, engem is megtalált ez a
félelmetes betegség.
Egy kínai mondást idézek könyvem elején: Ha tudni akarod az utat, azokat kérdezd, akik visszafelé jönnek. Mert én megjártam az utat, és vissza is jöttem.
Gondolkodtam, mit emeljek ki a könyvből. Miközben ezen törtem a fejem,
befutott egy levél egyik olvasómtól. Gondoltam az lesz a legjobb, ha
ebből idézek, hiszen pontos és lényegre törő a fogalmazás.
Elolvastam a Diagnózis után című könyvet, és
nagyon örülök, hogy megszületett. Szeretem a stílusát, a közvetlenségét,
okosságát, az őszinteségét. Tetszik, hogy a legriasztóbb tényekről is
úgy ír, hogy az ember gyomra nem rándul össze a szorongástól, emberien,
barátságosan, mégis kendőzetlenül. Nagyon jó a ritmusa, a dinamikája,
egyéni a hangvétele.
Ezt volt a célom és úgy tűnik, sikerült elérni. Köszönöm az olvasómnak, hogy megosztotta velem az érzéseit.
Kiderítik, hogy az ijesztő betegség beléd telepedett. Kimondják, közlik
veled. Mi tehetsz? Azt tanácsolom, hogy lapozd fel belső naplódat,
készíts magadnak saját használatra, listát azokról az esetekről, amelyek
bizonyítják, hogy lakik benned egy mágus, csak hajlamos vagy
elfeledkezni róla. Hidd el nekem, hogy van benned egy varázsló! Én már
meggyőződtem erről. Persze nem voltam egyedül. Én a bizonyítékon alapuló
orvoslás mellett tettem le a voksot, sőt, többet, rájuk bíztam az
életemet. Jól döntöttem.
Mindvégig együttműködtem az orvosokkal, segítségül hívtam belső
mágusomat, összefogtunk a baj legyőzésére. Itt vagyok, a rákos daganat
eltűnt belőlem. Hogyan csináltam? Mi az, ami a tapasztalataimból mások
számára is hasznosítható? Ezt nem lehet pár sorban elmondani. Ahhoz el
kell olvasni a könyvet.
Azt írja levele végén az olvasóm: Remélem, segítséget jelent azok
számára, akik hasonló úton járnak. De azok számára is érdekes és hasznos
olvasmány, akik olyan szerencsések, hogy elkerülte őket a betegség, de
rokonuk vagy barátjuk szenved tőle, igen tanulságos, elgondolkodtató
mindenki számára...